Radnički – Spartak 0:1

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Spartaka sa 1:0, u utakmici 24. kola Superlige Srbije.

Trenutak odluke na stadionu Čair dogodio se u 82. minutu, kada je Japanac Šimura dobro reagovao u kaznenom prostoru Radničkog i savladao mladog golmana Milorada Kojića, čija je kardinalna greška kumovala ovom pogotku.

Utakmica je igrana po jakom vetru, nije bilo puno šansi, a ostaje utisak da je remi bio najrealniji ishod. Spartak je ipak ugrabio svoju šansu u finišu i osvojio bodove koji ga ostavljaju u borbi za vrh tabele.

Prvu priliku na meču imali su gosti. Napadač Spartaka Tufegdžić je u osmom minutu dobio kvalitetan pas u prazan prostor, izašao je sam pred Kojića, ali je čuvar mreže Nišlija sjajno intervenisao. Istrčao je na vreme, ušao u šut Tufegdžiću i perfektnom odbranom sprečio siguran gol.

Radnički je od tog momenta preuzeo kontrolu na sredini terena, a u šansu je ušao u 19. minutu. Nakon centaršuta sa leve strane brži od defanzivaca Spartaka u kaznenom prostoru bili su Gavrić i Filip Marković, ali je hrabrom intervencijom između njih dvojice golman Spartaka Dujmović stigao do lopte i sprečio ih da se nađu u “zicer” situaciji.

Domaći su ponovo zapretili sedam minuta kasnije. Petar Ristić je prevario čuvara na desnoj strani terena i uposlio Filipa Markovića, koji je sa desetak metara od gola pokušao volej udarcem da ugrozi Dujmovića, ali je veoma loše zahvatio loptu.

U 39. minutu viđena je sporna situacija, posle koje su Nišlije tražile penal. Aksentijević je centrirao sa desne strane, a loptu je u kaznenom prostoru gostiju rukom zaustavio Tekijaški. Sudija Čolović nije reagovao i pored ogromnog negodovanja domaćih fudbalera.

Radnički je u drugom poluvremenu imao veći posed lopte, a Subotičani su bili strpljivi. Više su pretili i na kraju su uspeli da odnesu sva tri boda iz Niša.

Posle kornera za domaće u 57. minutu, na odbijenu loptu natrčao je Pantelić, oštro je šutirao sa 20 metara, ali je njegov udarac otišao iznad prečke.

Samo minut kasnije umalo da domaće skupo košta greška golmana Kojića, koji je prilikom dodavanja rukom svojim saigračima pogrešio i sa ivice svog šesnaesterca je poslao loptu pravo u noge Maričiću. Pokušao je fudbaler gostiju iz prve da pogodi praznu mrežu Radničkog, ali je bio neprecizan.

Veliku priliku za gol gosti iz Subotice imali su i u 63. minutu, kada je japanski internacionalac Šimura posle neuspele ofsajd zamke odbrane Radničkog primio loptu iskosa na levoj strani kaznenog prostora, u punom trku je obišao golmana Kojića, šutirao ka praznoj mreži, ali se na samoj gol-liniji “ukazao” Stanković i požrtvovanom intervencijom sprečio vođstvo Spartaka.

U narednih 15-ak minuta Radnički je imao inicijativu, ali nije našao rešenje protiv zgusnute odbrane rivala.

A onda je došao 82. minut kada je ovaj susret rešen. Posle kornera za Spartak sa leve strane loše je intervenisao golman Kojić, koji je ispustio loptu, koja samo na trenutak izbačena iz šesnaesterca. Usledio je novi oštar centaršut pred gol domaćih, gde se odlično snašao Šimura i glavom pogodio mrežu, za 0:1.

Radnički je krenuo na sve ili ništa i u 89.minutu posle dodavanja Đuričkovića u odličnoj poziciji za pogodak našao se Mladen Kovačević. Bio je sam na desetak metara od gola gostiju, ali je loše šutirao.

REČ TRENERA:

Vladimir Gaćinović, FK Radnički:

Pre svega želim da se izvinim sportskoj javnosti Niša zbog ovog poraza. Mom dugogodišnjem saradniku i prijatelju Vladimiru Buaču želim da čestitam na pobedi i želim mu sve najbolje u nastavku karijere. Dokazao je da je izrastao u ozbiljnog trenera. Želim i Spartaku da se plasira u Evropu. To je klub u kojem sa proveo tri godine i tamo sam ostavio bezbroj prijatelja. Današnja utakmica bila je teška, ali ni vetar, ni loš teren, ni problem sa „bonusima“ ne smeju da nam budu nikakav izgovor. Nismo bili dobri i izgubili smo. U prvom poluvremenu smo imali inicijativu, nismo iskoristili neke situacije koje smo morali, a u finišu smo surovo kažnjeni nakon tog kornera. Za taj gol nije kriv mladi golman Milorad Kojić, koji je budućnost ovog kluba. Krivi su svi. Analiziraćemo uzroke ovog poraza i pokušaćemo da pokažemo brzu reakciju.

Vladimir Buač, FK Spartak:

Bila je ovo jako teška utakmica. Radnički je odlična ekipa, teren je bio jako loš, a duvao je i vetar. Mislim da bi meč bio puno kvalitetniji da su uslovi za igru bili bolji. Ovo je za nas veoma bitna pobeda i moramo biti zadovoljni. Kada se borimo kao danas, rezultat dođe sam po sebi. Želeo bih da se zahvalim Vladimiru Gaćinoviću na lepim rečima. Bio sam mu pomoćnik u Spartaku i tvrdim da se radi o jednom od najboljih stručnjaka u Srbiji. Ubeđen sam da će on ovde u Radničkom ostaviti dubok trag i beležiti zapažene rezultate.