Раднички – Спартак 0:1

Фудбалери Радничког поражени су од Спартака са 1:0, у утакмици 24. кола Суперлиге Србије.

Тренутак одлуке на стадиону Чаир догодио се у 82. минуту, када је Јапанац Шимура добро реаговао у казненом простору Радничког и савладао младог голмана Милорада Којића, чија је кардинална грешка кумовала овом поготку.

Утакмица је играна по јаком ветру, није било пуно шанси, а остаје утисак да је реми био најреалнији исход. Спартак је ипак уграбио своју шансу у финишу и освојио бодове који га остављају у борби за врх табеле.

Прву прилику на мечу имали су гости. Нападач Спартака Туфегџић је у осмом минуту добио квалитетан пас у празан простор, изашао је сам пред Којића, али је чувар мреже Нишлија сјајно интервенисао. Истрчао је на време, ушао у шут Туфегџићу и перфектном одбраном спречио сигуран гол.

Раднички је од тог момента преузео контролу на средини терена, а у шансу је ушао у 19. минуту. Након центаршута са леве стране бржи од дефанзиваца Спартака у казненом простору били су Гаврић и Филип Марковић, али је храбром интервенцијом између њих двојице голман Спартака Дујмовић стигао до лопте и спречио их да се нађу у “зицер” ситуацији.

Домаћи су поново запретили седам минута касније. Петар Ристић је преварио чувара на десној страни терена и упослио Филипа Марковића, који је са десетак метара од гола покушао волеј ударцем да угрози Дујмовића, али је веома лоше захватио лопту.

У 39. минуту виђена је спорна ситуација, после које су Нишлије тражиле пенал. Аксентијевић је центрирао са десне стране, а лопту је у казненом простору гостију руком зауставио Текијашки. Судија Чоловић није реаговао и поред огромног негодовања домаћих фудбалера.

Раднички је у другом полувремену имао већи посед лопте, а Суботичани су били стрпљиви. Више су претили и на крају су успели да однесу сва три бода из Ниша.

После корнера за домаће у 57. минуту, на одбијену лопту натрчао је Пантелић, оштро је шутирао са 20 метара, али је његов ударац отишао изнад пречке.

Само минут касније умало да домаће скупо кошта грешка голмана Којића, који је приликом додавања руком својим саиграчима погрешио и са ивице свог шеснаестерца је послао лопту право у ноге Маричићу. Покушао је фудбалер гостију из прве да погоди празну мрежу Радничког, али је био непрецизан.

Велику прилику за гол гости из Суботице имали су и у 63. минуту, када је јапански интернационалац Шимура после неуспеле офсајд замке одбране Радничког примио лопту искоса на левој страни казненог простора, у пуном трку је обишао голмана Којића, шутирао ка празној мрежи, али се на самој гол-линији “указао” Станковић и пожртвованом интервенцијом спречио вођство Спартака.

У наредних 15-ак минута Раднички је имао иницијативу, али није нашао решење против згуснуте одбране ривала.

А онда је дошао 82. минут када је овај сусрет решен. После корнера за Спартак са леве стране лоше је интервенисао голман Којић, који је испустио лопту, која само на тренутак избачена из шеснаестерца. Уследио је нови оштар центаршут пред гол домаћих, где се одлично снашао Шимура и главом погодио мрежу, за 0:1.

Раднички је кренуо на све или ништа и у 89.минуту после додавања Ђуричковића у одличној позицији за погодак нашао се Младен Ковачевић. Био је сам на десетак метара од гола гостију, али је лоше шутирао.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владимир Гаћиновић, ФК Раднички:

Пре свега желим да се извиним спортској јавности Ниша због овог пораза. Мом дугогодишњем сараднику и пријатељу Владимиру Буачу желим да честитам на победи и желим му све најбоље у наставку каријере. Доказао је да је израстао у озбиљног тренера. Желим и Спартаку да се пласира у Европу. То је клуб у којем са провео три године и тамо сам оставио безброј пријатеља. Данашња утакмица била је тешка, али ни ветар, ни лош терен, ни проблем са „бонусима“ не смеју да нам буду никакав изговор. Нисмо били добри и изгубили смо. У првом полувремену смо имали иницијативу, нисмо искористили неке ситуације које смо морали, а у финишу смо сурово кажњени након тог корнера. За тај гол није крив млади голман Милорад Којић, који је будућност овог клуба. Криви су сви. Анализираћемо узроке овог пораза и покушаћемо да покажемо брзу реакцију.

Владимир Буач, ФК Спартак:

Била је ово јако тешка утакмица. Раднички је одлична екипа, терен је био јако лош, а дувао је и ветар. Мислим да би меч био пуно квалитетнији да су услови за игру били бољи. Ово је за нас веома битна победа и морамо бити задовољни. Када се боримо као данас, резултат дође сам по себи. Желео бих да се захвалим Владимиру Гаћиновићу на лепим речима. Био сам му помоћник у Спартаку и тврдим да се ради о једном од најбољих стручњака у Србији. Убеђен сам да ће он овде у Радничком оставити дубок траг и бележити запажене резултате.