Раднички – ТСЦ 1:2

Фудбалери Радничког поражени су од ТСЦ-а са 2:1, у последњој утакмици 4. кола Линглонг Суперлиге Србије.

Утакмица је играна по несносној врућини, а ТСЦ се боље адаптирао на такве услове, успоставио је иницијативу и повео у 31. минуту, поготком после лепе акције. Она је почела тако што је Вукић покушао да угрози гол Нишлија, али је шутирао лоше, малтене паралелно са гол-линијом, лопте се докопао  Станојев, вратио је својим саиграчима, уследило је још неколико њихових међусобних додавања, а онда мат у три потеза. Томановић, Бањац и Зец, потпуно су изиграли комплетну одбрану Радничког, а Ђуру Зецу је остало да прецизним ударцем матира немоћног Кахримана за 0:1

У надокнади времена покушао је Аксентијевић из велике даљине и затресао спољни део мреже, а онда је тренер Радничког Александар Станковић у полувремену убацио Пејовића и Касалицу и приметна је била нова енергија на почетку другог дела. Шансу је у 52. минуту имао Вујадиновић после корнера, шутирао је главом, али је одлично интервенисао голман Филиповић. Два минута касније запретио је ТСЦ преко Бањца, који је преварио је неколико противничких фудбалера, улетео у казнени простор, али у последњем тренутку у шут му је „ушао“ Бјеличић и изблокирао га.

Госту су повели са 2:0 у 63. минуту. Убацио се у празан простор капитен гостију Саша Томановић, искористио пас Станојева, лако преварио Вујадиновића, шутирао по земљи, а лопта се од стативе одбила у мрежу.

Раднички је смањио у 72. минуту. Највеће заслуге за овај гол припадају резервисти Петру Ристићу. Најпре се пришуњао и украо лопту Немањи Петровићу, затим је предриблао једног чувара, упослио Филипа Касалицу, а још једном играчу са клупе није било тешко да из „срца“ шесанестерца пошаље лопту у мрежу.

Исти фудбалер имао је стопостотну прилику у 86. минуту. Добио је феноменалну лопту  од Пејовића, изашао очи у очи са Филиповићем, протнуо лопту која је буквално одмилила који милиметар поред стативе. Арбитри су након тога ретроактивно сигнализирали офсајд, али питање је да ли је то била недозвољена ситуација и да је лопта ушла у гол, свакако би дошло до провере у ВАР соби.

Само минут касније, једнако добра прилика за изједначење. Поново је Пејовић био асистент, Илић је добио лопту у простор, лобовао истрчалог Филиоповића, али гости су имали много среће, лопта је незгодно одскочила од џомбе на терену и прошла тик поред стативе.

У надокнади времена, два корнера је извео Раднички, чак је и голман Кахриман отишао у противнички шеснаестерац, али промене резултата није било.

Раднички је доживео први пораз у сезони, тренер Александар Станковић први пораз на клупи нишког суперлигаша. ТСЦ остаје стопостотан и тик уз Партизан на врху табеле.

РАДНИЧКИ-ТСЦ  1:2 (0:1)

Ниш, 9. августа. Стадион Чаир. Судија: Новак Симовић (Ловћенац). Стрелци: 0:1 Зец 31.- 0:2 Томановић 63.- 1:2 Касалица 72. Жути картони: Аксентијевић, Пејовић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Кахриман, Аксентијевић, Бјеличић, Вујадиновић , Тодороски, Ковачевић (од 46. Пејовић), Вукадиновић (од 88. Спасић), Митровић (од 59. Ристић), Мићибући, Дуроњић (од 40. Илић), Шкрбић (од 46. Касалица).

ТСЦ: Филиповић, Ћалушић (од 70. Антонић ), Леандро Пинто, Крстић, Станојев, Петровић, Ђаковац (од 70. Стојковић), Томановић, Бањац (од 80. Милићевић -), Зец, Вукић (од 58. Станојловић).

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Александар Станковић, Раднички:

Прекинут је један леп низ који смо имали без пораза. Морало је и то да се деси и нисам задовољан како смо одиграли овај меч. Било је јако тешко, услови су били нехумани, имали смо проблем са повредом Шкрбића, који није тренирао неколико дана, па је данас покушао, али сам морао да га мењам. Можда је то и моја грешка. Био је ровит и ризиковали смо са њим . Ми смо утакмицу изгубили у првом полувремену. ТСЦ је тај део игре одрадио на одличан начин. У другом делу смо ми показали неку реакцију, али није било довољно. Мислим да смо били испод свих очекивања. Из сваког пораза се учи и на нама је да научимо лекцију и наставимо даље. Честитам противнику на победи.

Стефан Јанковић, помоћни тренер ТСЦ-а:

Ово је после Звезде и Партизана, најтеже гостовање у лиги и победа у Нишу је велика ствар. Ми би били задовољни и бодом овде, али смо знали да ће нам се шансе за тријумф указати и успели смо да их искористимо. Била је велика врућина, мени је било тешко да седим и гледам утакмицу и морам да одам признање фудбалерима и једне и друге екипе на борби и залагању у таквим условима. Мом колеги Станковићу желим пуно среће у наставку сезоне. Мислим да ради добар посао, да га треба истрпети и да ће он Раднички одвести тамо где његови навијачи желе. Ми имамо сјајан старт сезоне, задовољни смо и желимо да наставимо у истом ритму.