Раднички – ТСЦ 2:0

Фудбалери Радничког победили су ТСЦ са 2:0, у утакмици 26. кола Суперлиге Србије. Поготке за веома важна три бода Нишлија постигли су Жарко Марковић у 25. и Ненад Гаврић у 52. минуту.

Раднички је био под великим притиском пред овај меч и показао је да има карактер. Тренер Владимир Гаћиновић променио је формацију, заиграо са тројицом позади (Шљивићем, Жарком Марковићем и Стевановићем), тактички надмудрио и надиграо ривала и уписао тријумф.

Домаћин је од самог старта преузео иницијативу и запретио је у петом минуту. Петар Ристић је примио лопту у изгледној ситуацији, али је оклевао са ударцем.

Следеће узбуђење пред голом гостију десило се у 18. минуту. Ћирковић је извео слободан ударац са леве стране, после којег се створила велика гужва у петерцу ТСЦ-а. Тамо су била петорица играча Радничког, али ниједан од њих није успео да је закачи и проследи у мрежу.

Теренска надмоћ се нишком тиму исплатила у 25. минуту. Корнер са десне стране извео је Ђуричковић, гости су на кратко успели да избаце лопту из свог шеснаестерца, али је она поново дошла до Ђуричковића. Уследио је идеалан центаршут у казнени простор и још боља реакција штопера Жарка Марковића, који је био најбољи у скоку и главом закуцао лопту у мрежу, за 1:0.

Само два минута касније ТСЦ је могао да изједначи резултат. Томашевић је право ниоткуда изашао сам пред голмана Боривоја Ристића са леве стране, али је лоше шутирао, па је лопта отишла поред гола.

Тим из Бачке Тополе је озбиљно запретио и у 45. минуту. Томашевић је био у силовитом продору по левој страни, прошао је поред Стевановића и упослио Дуроњића, који је био сам на 15 метара од гола, али је тукао изнад пречке.

Неугодне повреде у првом полувремену зарадили су Филип Марковић из Радничког и новопечени репрезентативац Србије Марко Петковић из ТСЦ-а, па су обојица морали да изађу из игре.

Домаћи су одлучно ушли и у друго полувреме. Били су решени да што пре дуплирају предност и практично реше овај дуел, у чему су и успели у 52. минуту.

Напад ТСЦ-а пресекао је одлични Жарко Марковић, који је кренуо у соло-продор. Пошто је преварио двојицу ривала Марковић је упослио Пантелића, који је из прве проследио лопту Гаврићу. Крилни нападач Радничког је ушао у казнени простор и покушао да проигра усамљеног Касалицу на другој стативи, али је интервенисао Томашевић. Међутим, његова одбијена лопта поново је дошла до Гаврића, који је рутински послао у небрањену мрежу, пошто је голман Ненада Филиповић већ био на земљи, за 2:0.

Одличном игром на средини терена и пресингом на половини гостију фудбалери Радничког нису дозволили противнику да ниједног тренутка преузме иницијативу. Сигурном игром сачували су вођство од 2:0 и заслужено славили.

РАДНИЧКИ: Б. Ристић, Ж. Марковић, Шљивић (од 58. Бјеличић), Стевановић, Ћирковић, П. Ристић (од 46. Аксентијевић), Пантелић, А. Ковачевић, Ђуричковић (од 84. Петровић), Ф. Марковић (од 40. Касалица), Гаврић (од 85. Спасић).

ТСЦ: Филиповић, Тумбасевић (од 54. Ратков), Бањац, Бабић, Дуроњић, Лукић, Петровић (од 46. Станојев), Петковић(од 24. Варга), Томашевић, Ђаковац (од 78. Милићевић), Дамјановић.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владимир Гаћиновић, Раднички:

Најпре бих честитао мом колеги Крстајићу на доброј утакмици и желим да му пожелим пуно среће у наставку каријере. Он ради у једном веома организованом клубу са сјајним условима и верујем да ће у ТСЦ-у остварити запажене резултате.  Ово је психолошки била изузетно тешка утамица за нас. Имали смо императив победе, поготово после прошле утакмице са Пролетером, када смо заслужили много више од пораза са 2:1. Одлучио сам да за ТСЦ променимо систем игре, јер смо заиста дефицитарни на неким позицијама и испоставило се да је то била добитна комбинација. Били смо разноврснији у нападу, агресивнији на средини терена и стабилнији у дефанзиви, па резултат није могао да изостане. Сматрам да смо овај меч добили на средини терена, где је ТСЦ реално јачи од нас. Наметнули смо се од почетка, преузели контролу и мислим да смо заслужено освојили три бода. Ја преферирам игру у транзицији и због тога сам веома срећан због начина на који смо постигли други гол.

Младен Крстајић, ТСЦ:

Раднички је заслужено победио. У првом полувремену смо примили гол из наше кардиналне грешке после корнера, ми смо потом имали неколико лепих прилика, али нисмо успели. У другом полувремену смо се отворили, а они су поново искористили наш кикс на средини терена и дошли до 2:0. Идемо даље, ово нам је опомена да не може да се живи од добрих резултата у претходном периоду. Окрећемо се одмах наредном мечу и верујем да ћемо се вратити на победнички пут.