Раднички – Вождовац 0:1

Фудбалери Радничког поражени су од Вождовца са 1:0, у утакмици 28. кола Суперлиге Србије. Гол одлуке на стадиону Чаир постигао је бивши играч нишког тима Александар Станисављевић у 72. минуту.

Нишлије имају за чим да жале након овог меча, пошто су биле бољи ривал на терену и пропустиле три стопостотне прилике преко Тодора Петровића и Николе Стевановића.

Почетак сусрета протекао је у жестоким нападима домаћих. Високи штопер Жарко Марковић је два пута опасно запретио, а у оба наврата су његови ударци главом отишли поред гола.

Раднички, који је играо без Ђуричковића, Шљивића и Боривоја Ристића, додатно је ослабљен у десетом минуту када се повредио Никола Аксентијевић. Десни „фул“ бек, у формацији 3-5-2, морао је да напусти игру, а заменио га је Петар Ристић.

Колосалну шансу за гол Раднички је имао у 18. минуту. Корнер са десне стране извео је Пантелић и гађао Стевановића на “пеналтику”. Лопта се после дуела штопера Радничког и Станисављевића одбила од играча Вождовца право до Тодора Петровића, који је био сам на три метра од гола. Могао је везиста Нишлија да бира на који начин ће да савлада голмана Крунића, а одлучио се за лоше решење. Покушао је да га лобује са мале удаљености, поткопао је лопту и пребацио је изнад пречке.

Друго полувреме је почело слично као и прво. Раднички је нападао, али није успевао да пробије чврсту и дисциплиновану одбрану Вождовца.

На нову велику шансу чекало се до 71. минута, а запретио је домаћи састав. Гаврић је центрирао из корнера са леве стране, Жарко Марковић је надвисио ривале у скоку и главом спустио лопту за Стевановића. Популарни Шило је био у идеалној позицији, али је слабо захватио лопту и шутирао је са пет метара право у голмана Крунића.

Само минут касније Вождовац је сурово казнио промашаје Радничког. Одбрана домаћих стајала је високо, а Пуртић је са своје половине послао одличан пас у празан простор на леву страну терена. Тамо је Станисављевић прихватио  лопту, у пуном трку ушао у шеснаестерац и прецизним ударцем са 11 метара искоса погодио супротни угао, за 0:1.

Нишки тим је потом кренуо на све или ништа, а још једну огромну прилику имао је у 83. минуту. Ситуација је била веома слична оној из 71. минута. Овај пут је центрирао Гаврић из слободног ударца, Жарко Марковић је поново главом спустио лопту Стевановићу, овај је опет тукао са пет метара и погодио пречку.

Притисак Радничког трајао је до последњег судијског звиждука, али гости су успели да се одбране и однесу сва три бода за Београд.

РАДНИЧКИ: Којић, Ћирковић, Ж. Марковић, Стевановић, Бјеличић, Аксентијевић (од 10. П. Ристић), Пантелић, Касалица, А. Ковачевић, Ф. Марковић (од 60.Гаврић), Петровић (од 73. Ђуричин).

ВОЖДОВАЦ: Крунић, Богдановић, Стојчев, (од 85. Ајдиновић), Нишић, Ласицкас, Гајић, Станисављевић (од 75. Јанковић), Стојисављевић (од 89.Вујновић), Пуртић, Арсић, Хајдин.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владимир Гаћиновић, Раднички:

Не можемо да тражимо оправдање у чињеници да смо играли без четворице важних играча и што смо у десетом минуту остали без Николе Аксентијевића, који се повредио и није могао да настави. Оно што смо ми данас промашили је за рубрику „веровали или не“ и на крају смо кажњени. Није ми јасна одлука Петровића да „боцне“ лопту у 18. минуту када је био сам на три метра од гола и пребацио га. Стевановић је касније имао два зицера, једном је погодио пречку и то је то. Очигледно је да овој екипи недостаје прави нападач, који ће реализовати ове силне шансе. Покушавамо да то надоместимо на разне начине. Променили смо недавно и систем, некад то „упали“, некад не, али имамо тај проблем и мораћемо да наставимо да се носимо са њим.

Јован Дамјановић, Вождовац:

Није ово била лепа утакмица, али је била борбена. Нама је ова победа била много потребна и задовољни смо што смо је остварили. Имали смо пуно проблема после прекида, када су нас они неколико пута озбиљно угрозили. Ми смо успели да створимо неколико шанси и једну смо претворили у погодак за три бода.  Све у свему, изједначена утакмица са пуно дуела на средини терена. Могла је да оде и на другу страну, могло је да буде нерешено, а ми смо срећни што смо славили на овом тешком гостовању.