Radnički – Voždovac 0:1

Fudbaleri Radničkog poraženi su od Voždovca sa 1:0, u utakmici 28. kola Superlige Srbije. Gol odluke na stadionu Čair postigao je bivši igrač niškog tima Aleksandar Stanisavljević u 72. minutu.

Nišlije imaju za čim da žale nakon ovog meča, pošto su bile bolji rival na terenu i propustile tri stopostotne prilike preko Todora Petrovića i Nikole Stevanovića.

Početak susreta protekao je u žestokim napadima domaćih. Visoki štoper Žarko Marković je dva puta opasno zapretio, a u oba navrata su njegovi udarci glavom otišli pored gola.

Radnički, koji je igrao bez Đuričkovića, Šljivića i Borivoja Ristića, dodatno je oslabljen u desetom minutu kada se povredio Nikola Aksentijević. Desni „ful“ bek, u formaciji 3-5-2, morao je da napusti igru, a zamenio ga je Petar Ristić.

Kolosalnu šansu za gol Radnički je imao u 18. minutu. Korner sa desne strane izveo je Pantelić i gađao Stevanovića na “penaltiku”. Lopta se posle duela štopera Radničkog i Stanisavljevića odbila od igrača Voždovca pravo do Todora Petrovića, koji je bio sam na tri metra od gola. Mogao je vezista Nišlija da bira na koji način će da savlada golmana Krunića, a odlučio se za loše rešenje. Pokušao je da ga lobuje sa male udaljenosti, potkopao je loptu i prebacio je iznad prečke.

Drugo poluvreme je počelo slično kao i prvo. Radnički je napadao, ali nije uspevao da probije čvrstu i disciplinovanu odbranu Voždovca.

Na novu veliku šansu čekalo se do 71. minuta, a zapretio je domaći sastav. Gavrić je centrirao iz kornera sa leve strane, Žarko Marković je nadvisio rivale u skoku i glavom spustio loptu za Stevanovića. Popularni Šilo je bio u idealnoj poziciji, ali je slabo zahvatio loptu i šutirao je sa pet metara pravo u golmana Krunića.

Samo minut kasnije Voždovac je surovo kaznio promašaje Radničkog. Odbrana domaćih stajala je visoko, a Purtić je sa svoje polovine poslao odličan pas u prazan prostor na levu stranu terena. Tamo je Stanisavljević prihvatio  loptu, u punom trku ušao u šesnaesterac i preciznim udarcem sa 11 metara iskosa pogodio suprotni ugao, za 0:1.

Niški tim je potom krenuo na sve ili ništa, a još jednu ogromnu priliku imao je u 83. minutu. Situacija je bila veoma slična onoj iz 71. minuta. Ovaj put je centrirao Gavrić iz slobodnog udarca, Žarko Marković je ponovo glavom spustio loptu Stevanoviću, ovaj je opet tukao sa pet metara i pogodio prečku.

Pritisak Radničkog trajao je do poslednjeg sudijskog zvižduka, ali gosti su uspeli da se odbrane i odnesu sva tri boda za Beograd.

RADNIČKI: Kojić, Ćirković, Ž. Marković, Stevanović, Bjeličić, Aksentijević (od 10. P. Ristić), Pantelić, Kasalica, A. Kovačević, F. Marković (od 60.Gavrić), Petrović (od 73. Đuričin).

VOŽDOVAC: Krunić, Bogdanović, Stojčev, (od 85. Ajdinović), Nišić, Lasickas, Gajić, Stanisavljević (od 75. Janković), Stojisavljević (od 89.Vujnović), Purtić, Arsić, Hajdin.

REČ TRENERA:

Vladimir Gaćinović, Radnički:

Ne možemo da tražimo opravdanje u činjenici da smo igrali bez četvorice važnih igrača i što smo u desetom minutu ostali bez Nikole Aksentijevića, koji se povredio i nije mogao da nastavi. Ono što smo mi danas promašili je za rubriku „verovali ili ne“ i na kraju smo kažnjeni. Nije mi jasna odluka Petrovića da „bocne“ loptu u 18. minutu kada je bio sam na tri metra od gola i prebacio ga. Stevanović je kasnije imao dva zicera, jednom je pogodio prečku i to je to. Očigledno je da ovoj ekipi nedostaje pravi napadač, koji će realizovati ove silne šanse. Pokušavamo da to nadomestimo na razne načine. Promenili smo nedavno i sistem, nekad to „upali“, nekad ne, ali imamo taj problem i moraćemo da nastavimo da se nosimo sa njim.

Jovan Damjanović, Voždovac:

Nije ovo bila lepa utakmica, ali je bila borbena. Nama je ova pobeda bila mnogo potrebna i zadovoljni smo što smo je ostvarili. Imali smo puno problema posle prekida, kada su nas oni nekoliko puta ozbiljno ugrozili. Mi smo uspeli da stvorimo nekoliko šansi i jednu smo pretvorili u pogodak za tri boda.  Sve u svemu, izjednačena utakmica sa puno duela na sredini terena. Mogla je da ode i na drugu stranu, moglo je da bude nerešeno, a mi smo srećni što smo slavili na ovom teškom gostovanju.