Radnik – Radnički 0:0

Radnički je remizirao sa Radnikom bez golova u Surdulici, u utakmici 33. kola Superlige Srbije.

Najveći “krivci” za 0:0 u Surdulici su golmani Borivoje Ristić i Ranđelović, koji su sjajnim intervencijama sačuvali svoje mreže.

Prvo poluvreme proteklo je u ravnopravnoj igri. Radnik je u 11. minutu mogao do vođstva. Saigrači Spasić i Lukić su se sudarili u odsudnom trenutku, zasmetali jedan drugom i nisu uspeli sa desetak metara da pošalju loptu u gol.

Radnički je zapretio u 37. minutu. Filip Kasalica je tukao sa deset metara, ali je mladi golman Stefan Ranđelović zaustavio taj šut.

U poslednjih pet minuta prvog dela igre Radnik je imao dve šanse, ali Lukić i Danoski nisu uspeli da savladaju raspoloženog Borivoja Ristića. Tokom prvog poluvremena i jednima i drugima je poništen po gol. Radniku zbog ofsajda, a Radničkom zbog prekršaja u napadu.

U nastavku viđena je slična slika na terenu. U 68. minutu su pripretili gosti iz Niša. Kasalica je silovito šutirao, a lopta je otišla tik pored desne stative.

Šest minuta pre kraja utakmice najbolji strelac lige Milan Makarić je umakao odbrani Radničkog, ušao je u šesnaesterac i šutirao u okvir gola. Lopta je pogodila u ruku defanzivca niškog tima Nikolu Stevanovića, a glavni sudija Stanko Ostraćanin je procenio da tu nije bilo elemenata za penal.

Radnički je u samom finišu krenuo na sve ili ništa i izvršio veliki pritisak. U 90. minutu viđena je prava drama ispred gola domaćih. Nišlije su tri puta pokušavale da savladaju Ranđelovića, koji je u sva tri navrata maestralno intervenisao.

Poslednju priliku imao je Radnik. U trećem minutu sudijske nadoknade vremena pokušao je Makarić sa 12 metara metara, ali se isprečio Borivoje Ristić, koji je bravurozno intervenisao i izbacio loptu u korner.

Surdulica, 25. aprila. Bez gledalaca. Sudija: Stanko Ostraćanin. Žuti kartoni: Oreščanin, Subotić, Bainović (Radnik), Trifunović, Stevanović (Radnički).

RADNIK: Ranđelović, Bogdanovski, Oreščanin, Radmanovac, Stamenković, Biber, Subotić (od 67. Milovanović), Lukić (od 59. Bainović), Spasić, Danoski, Makarić.

RADNIČKI: B. Ristić, Aksentijević, Stevanović, Bjeličić, Stanković, Živković (od 53. Trifunović), Kovačević, Đuričković, Petrović (od 83. Ranđelov), P.Ristić, (od 63. Đuričin), Kasalica.