Радник – Раднички 0:0

Раднички је ремизирао са Радником без голова у Сурдулици, у утакмици 33. кола Суперлиге Србије.

Највећи “кривци” за 0:0 у Сурдулици су голмани Боривоје Ристић и Ранђеловић, који су сјајним интервенцијама сачували своје мреже.

Прво полувреме протекло је у равноправној игри. Радник је у 11. минуту могао до вођства. Саиграчи Спасић и Лукић су се сударили у одсудном тренутку, засметали један другом и нису успели са десетак метара да пошаљу лопту у гол.

Раднички је запретио у 37. минуту. Филип Касалица је тукао са десет метара, али је млади голман Стефан Ранђеловић зауставио тај шут.

У последњих пет минута првог дела игре Радник је имао две шансе, али Лукић и Даноски нису успели да савладају расположеног Боривоја Ристића. Током првог полувремена и једнима и другима је поништен по гол. Раднику због офсајда, а Радничком због прекршаја у нападу.

У наставку виђена је слична слика на терену. У 68. минуту су припретили гости из Ниша. Касалица је силовито шутирао, а лопта је отишла тик поред десне стативе.

Шест минута пре краја утакмице најбољи стрелац лиге Милан Макарић је умакао одбрани Радничког, ушао је у шеснаестерац и шутирао у оквир гола. Лопта је погодила у руку дефанзивца нишког тима Николу Стевановића, а главни судија Станко Остраћанин је проценио да ту није било елемената за пенал.

Раднички је у самом финишу кренуо на све или ништа и извршио велики притисак. У 90. минуту виђена је права драма испред гола домаћих. Нишлије су три пута покушавале да савладају Ранђеловића, који је у сва три наврата маестрално интервенисао.

Последњу прилику имао је Радник. У трећем минуту судијске надокнаде времена покушао је Макарић са 12 метара метара, али се испречио Боривоје Ристић, који је бравурозно интервенисао и избацио лопту у корнер.

Сурдулица, 25. априла. Без гледалаца. Судија: Станко Остраћанин. Жути картони: Орешчанин, Суботић, Баиновић (Радник), Трифуновић, Стевановић (Раднички).

РАДНИК: Ранђеловић, Богдановски, Орешчанин, Радмановац, Стаменковић, Бибер, Суботић (од 67. Миловановић), Лукић (од 59. Баиновић), Спасић, Даноски, Макарић.

РАДНИЧКИ: Б. Ристић, Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић, Станковић, Живковић (од 53. Трифуновић), Ковачевић, Ђуричковић, Петровић (од 83. Ранђелов), П.Ристић, (од 63. Ђуричин), Касалица.