Радник – Раднички 1:1

Фудбалери Радничког ремизирали су са екипом Радника у Сурдулици резултатом 1:1, у утакмици трећег кола Линглонг Суперлиге Србије.

Домаћин је повео у трећем минуту голом Миловановића, а изједначио је Шкрбић у 20. Голман Радничког Кахриман је у 57. минуту одбранио пенал Суботићу.

Нишки тим и даље не зна за пораз од када га предводи Александар Станковић, а млади стручњак је у Сурдулици извео постави са тројицом у задњој линији, што је у другом полувремену дуела са Напретком изгледало веома добро и донело преокрет.

На старту меча шок за Раднички, као и пре седам дана против Напретка. Јањић је послао дугачак пас из слободног ударца са ивице свог шеснаестерца, одбрана Радничког је лоше проценила лет лопте, нападач домаћих Миловановић је надјачао Стевановића у дуелу и мајторским лоб ударцем са око 25 метара савладао истрчалог голмана Кахримана.

Нишлије су већ у деветом минуту могле до изједначења. Мићибући је ударцем главом погодио пречку, после центаршута Вукадиновића, а лопта се потом одбила до Шкрбића, чији је шут из веома добре позиције одбранио голман Ранђеловић.

Раднички је наставио са нападима и то му се исплатило у 21. минуту. Митровић је повукао по левој страни, одиграо у средину за Дуроњића, а овај је упутио сјајан пас у празан простор за Шкрбића.  Нападач Радничког је у казненом простору „отресао“ чувара и силовитим ударцем левом ногом са седам метара искоса са леве стране, закуцао лопту под пречку, за 1:1.

До краја првог дела се играло отворено, али је резултат остао исти.

У друго полувреме је јаче ушао Раднички и имао је две озбиљне шансе преко Мићибућија и Митровића. Први је тукао у спољни део мреже, а други је изблокиран.

У 55. минуту Радник је добио пенал. Спасић је пао у казненом простору у дуелу са Пејовићем, а судија Милош Милановић показао је на белу тачку. Једанаестерац је два минута касније извео Суботић, а Кахриман га ја прочитао и одбранио му је ударац.

До краја су и једни и други ишли на победу. Раднички је имао шансе преко Дуроњића и Ковачевића, а Радник преко Јањића и Богдановском. Резултат је остао 1:1.

Раднички сада има пет бодова, а Радник три.

РАДНИК-РАДНИЧКИ НИШ 1:1 (1:1)

Сурдулица, 31. јула. Судија: Милош Милановић. Стрелци: 1:0 Миловановић 3.- 1:1 Шкрбић 21. Жути картони: Спасић, Малешевић, Стојановић, Медић, Симоновић (Радник), Шкрбић, Илић, Дуроњић, Касалица (Раднички).

РАДНИК: Ранђеловић, Јокић, Радмановац, Малешевић (од 46. Симоновић), Богдановски, Миловановић (од 85. Димитров), Суботић (од 57. Лукић), Бибер, Стојановић, Јањић (од 67. Медић), Спасић.

РАДНИЧКИ: Кахриман, Стевановић, Вујадиновић, Бјеличић, Дуроњић (од 85. Станковић), Вукадиновић (од 55. Ћирковић), Пејовић (од 63. Касалица), Ковачевић, Митровић, Мићибући (од 55. Илић), Шкрбић .

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Александар Станковић, Раднички:

Нисам задовољан бодом. Дошли смо овде да победимо и не могу да будем задовољан нерешеним резултатом. Добра је ствар што смо наставили тај низ без пораза. Били смо офанзивни у једном отвореном мечу, покушавали смо до последњег минута. имали смо неколико добрих ситуација, али је њихов голман имао сјајно вече. Ми морамо и можемо пуно боље. У појединим моментима смо играли растрзано, а већ други меч за редом утакмицу почињемо из минуса. Примили смо гол из наше грешке и из ситуације на којима инсистирамо да не сме да се дешавају. Потом смо поново јурили резултат и није било нимало лако. Честитам мојим играчима на трудеау, вољи и жељи, али понављам да нисам задовољан резултатом. Раднику желим све најбоље и наставку сезоне.

Игор Бонџулић, Радник:

Мислим да смо одиграли једну добру утакмицу. Раднички је изузетно квалитетна екипа, ало према свемју виђеном сматрам да смо могли до победе, тако да нисам задовољан овим бодом. Уложили смо велики труд, имали смо прилике за тријумф, али овакве утакмице често могу и да се изгубе.Честитам момцима, окрећемо се следечем противнику и верујем да ћемо почети да побеђујемо. Радничком желим срећу у овом првенству.