Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Реми против Акрона

Фудбалери Радничког ремизирали су са руским Акроном из Тољатија резултатом 1:1 (1:1), у четвртој контролној утакмици на припремама у турском Белеку.

Нишки тим је био бољи ривал у првом полувремену. Имао је иницијативу од самог почетка, а добру игру крунисао је водећим поготком младог Митровића у 14. минуту. Ипак, руски друголигаш је успео да изједначи на 1:1 у 35. минуту, а испоставило се да је то и коначан резултат овог сусрета.

Раднички је доминирао у другом полувремену, али није успео да реализује чак пет стопостотних шанси које је створио пред голом руске екипе.

Шеф стручног штаба Владимир Гаћиновић је „промешао карте“ када је реч о првој постави, а Раднички је на овом сусрету наступио у следећем саставу: Којић, Ћирковић, Станковић, Бјеличић, Живковић, Шљивић, Трифуновић, Пантелић, Ђурић, Митровић и Ђуричин. Током другог полувремена шансу су добили: М. Ковачевић, Моду, Спасић, А. Ковачевић, Марковић, Душанић, Стојковић, Гаврић и Јовановић.

Тренер Радничког био је задовољан виђеним у овом мечу.

-Тешка провера за нас. Противник је био квалитетан, а мислим да можемо бити задовљни и првим и другим полувременом. Пошто нас већ у четвртак очекује нови меч, данас сам дао прилику већем броју играча, а ови млади су имали прилику да се докажу против доброг ривала. Велика штета је што нисмо искоритили многобројне шансе у другом полувремену, али пријатељска је утакмица и резултат нам није био приоритетан. Напредак се види. Из меча у меч смо све бољи и стабилнији, а циљ је да топ форму достигнемо 6. фебруара, када нас чека гостовање Металцу у склопу Суперлиге Србије- рекао је Владимир Гаћиновић.

Тим са Чаира је пре дуела против Акрона одиграо три контролна меча у Турској. Изгубио је од пољске Јагелоније (0:3) и руске Аланије (3:5), а потом је савладао украјински Инхулец (2:1).

Раднички ће до краја боравка у Турској одиграти још један меч. Ривал Нишлијама у четвртак од 14 часова биће пољски друголигаш ЛКЦ из Лођа.