Спартак – Раднички 1:1

Фудбалери Радничког ремизирали су са Спартаком у Суботици резултатом 1:1 , у првом колу Суперлиге Србије.

Оба поготка постигнута су из пенала. За Раднички је стрелац био Шкрбић у 60. минуту, а за Спартак Туфегџић у 83. Оба пенала досуђена су уз асистенцију и гледање ВАР технологије, а ВАР је поништио и гол Радничког у 16. минуту, који је постигао Јапанац Мићибући.

Тренер Александар Станковић и даље је непоражен на клупи Радничког, представио је екипу са седморицом новајлија у стартној постави.

Након испитивања снага у уводних 15 минута, у 16. се затресла мрежа Спартака, али је радост Нишлија кратко трајала. Шкрбић је изнудио корнер, након грешке Милошевића, а после такозване помоћне игре уследио је центаршут Дуроњића са десне стране, лопта је погодила Мићибућија и одбила се у мрежу. Судија Минаковић је консултовао колеге у ВАР соби, а након вишеминутног прегледавања пресуђено је да је лопта погодила у руку Јапанца и гол је поништен.

Раднички је потом појачао темпо и све више притискао домаћина, а наредно узбуђење виђено је у 29. минуту. Кахриман је на 30 метара од свог гола пресекао један напад Спартака, лопта је врло брзо пренета на противничку половину, поново је Мићибући био у центру пажње, савршено је, оштро центрирао, Шкрбић је главом закачио лопту, али је она прошла који центиметар од стативе гола Спартака.

Четири минута касније Раднички је извео директан напад. повео га је Аксентијевић, али су штопери Суботичана изблокирали ударце Дуроњића, па Шкрбића, и онда, свега десетак секунди касније, први ударац на гол Радничког, и једини у оквир гола на обе стране у првом полувремену. Покушао је Срећковић са ивице казненог простора, али право у сигурног Кахримана.

У 42. минуту сјајно су комбиновали Мићибући и Вукадиновић по десној страни, центаршут је дочекао Шкрбић, али је његов покушај у последњем тренутку изблокирао Дунђерски. Иако је Раднички био прилично доминантан, прво полувреме затвориле су две велике шансе Спартака. Најпре је у 44. минуту Марчић дуго вукао лопту, па ју је из Стевановићевих ногу некако ишчепркао Туфегџић и нашао се очи у очи са Кахриманом, поткопао је лопту, пребацио искусног чувара мреже, али био за мало непрецизан. У трећем минуту надокнаде времена, Бијеловић је преварио Стевановића по десном крилу, утрчао у казнени простор, али је Кахриман изашао, скратио угао, био је ту за сваки случај и Вујадиновић, који је такође уклизао, а онда се Стевановић исправио и ипак стигао да у последњем тренутку отклони опасност.

Раднички је наставио са иницијативом и у наставку сусрета. У 54. минуту Дуроњић је послао употребљиву лопту ка петерцу домаћих, где су је сачекали Шкрбић и Мићибући, али је голман Дујмовић био за секунд бржи.

И онда је досуђен пенал за Раднички. Само је изненада прекинута игра, судија Минаковић је добио сугестију из ВАР собе из Старе пазове, поново се дуго гледао снимак, а на њему-након интервенције резервисте Ракића, ногом којом је испуцао лопту нагазио је Вукадиновића и то је, након дужег већања, био пенал за Нишчије. Лопту је на белу тачку поставио Миљан Шкрбић и у 60. минуту врло сигурном реализацијом донео Радничком вођство од 1:0.

Кренуо је Спартак тада нешто отреситије, Бијеловић је покушао у 67. минуту, али је Кахриман поново био сјајно постављен. Никола Станковић  је у 73. минуту срушио Фуртулу, добио други жути картон и Раднички је остао са играчем мање.

Само неколико минута касније нови вишеминутни прекид и прегледавање снимка у ВАР соби, а на њему повлачење Шимуре од стране Вање Илића, приликом центаршута из прекида, у ситуацији у којој Јапанац није могао да угрози гол Радничког. Судија Минаковић је након још једног дужег већања ипак  показао на белу тачку. Лазар Туфегџић је са 11 метара преварио Кахримана и у 83. минуту поравнао резултат.

До краја доста растрзане игре, девет минута надокнаде времена, али се резултат није мењао.

Суботица, 18. јул. Градски стадион. Судија: Ненад Минаковић (Нови Сад). Стрелци: 0:1 Шкрбић (из једанаестерца) 60.- 1:1 Туфегџић (из једанаестерца) 83. Жути картони: Иванчевић, Шимура, Јовић (Спартак), Станковић, Илић, Касалица (Раднички). Црвени картон: Никола Станковић (Раднички) у 73. минуту.

СПАРТАК: Дујмовић , Дунђерски, Иванчевић, Бранковић (од 69. Фуртула), Милошевић, Шимура, Марчић, Тодоровски (од 46. Ракић), Бијеловић (од 69. Јовић), Срећковић, Туфегџић.

РАДНИЧКИ: Кахриман, Аксентијевић, Стевановић, Вујадиновић, Станковић, Пејовић, Митровић (од 90. Ристић), Мићибући  (од 67. Илић), Дуроњић (од 66. Касалица), Вукадиновић, Шкрбић (од 65. Бјеличић).