Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

ТСЦ – Раднички 1:3

Раднички је победио ТСЦ у гостима са 3:1, у утакмици седмог  кола Суперлиге Србије.

Нишки тим је пружио сјајну партију у Сенти, најбољу од почетка сезоне. Надиграо је представника Србије у квалификацијама за Лигу Европе у свим елементима  фудбала, а имао је још неколико стопостотних шанси да забележи убедљивији тријумф.

Екипа Радослава Батака повела је у 45 минуту голом Стоиљковића. На 2:0 је повисио Којић ефектним поготком у 72. минуту, а на 3:0 дебитант Ђурановић у 81. минуту. Једини гол за ТСЦ дао је Лукић из пенала у 94. минуту.

Код првог гола Којић је асистирао Стоиљковићу, који је пласирао лопту у небрањену мрежу. У 72. минуту Којић је фантастичним ударцем са 16 метара погодио горњи десни угао гола Филиповића, да би Ђурановић прецизним шутем са 18 метара постигао трећи погодак за Нишлије.

Радничком је ово пета победа у лиги, а прва у гостима и сада се пробио у сам врх табеле са 15 бодова. ТСЦ је остао на осам бодова на свом конту.

Шеф стручног штаба Нишлија Радослав Батак био је презадовољан након меча.

-Ову победу посвећујем мојим играчима. Напорно су тренирали, одрекли су се многих ствари у претходном периоду, али та цена мора да се плати зарад овакве игре и добрих резултата. Данас смо били одлични на свим деловима терена. Вршили смо пресинг какав ја захтевам, били смо агресивни на средини терена, смирени у одбрани, а да смо били ефикаснији у нападу и искористили све шансе, доста би убедљивије славили. ТСЦ је пре ове утакмице био фаворит на папиру, али ми смо показали да идемо узлазном линијом и убеђен сам да у наставку првенства можемо још боље. Задовољан сам како су се новајлије Момчиловић и Ђурановић уклопили у тим, данас су добили шансу и искористили су је на прави начин. Једина лоша ствар са ове утакмице је повреда Петровића, али надам се да није ништа страшно. Немамо пуно времена да славимо, чека нас још тежа утакмица у следећем колу против Чукаричког у Нишу и већ од вечерас се окрећемо припреми за тај меч- рекао је Батак.