Вождовац – Раднички 5:0

Фудбалери Радничког убедљиво су поражени од Вождовца резултатом 5:0, у премијерној утакмици деветог кола Суперлиге Србије. Раднички је на стадиону на крову тржног центра на Вождовцу одиграо далеко најслабију утакмицу у сезони. Потучен је до ногу, био је инфериоран током свих 90 минута и уписао је трећи пораз на четвртом гостовању у првенству.

Вождовац је решио да се искупи за убедљив пораз у прошлом колу од Црвене звезде, па је силовито кренуо у меч и сав посао завршио у првих 45 минута. Притисли су домаћи Нишлије од првог минута, напади су се ређали, а за такав приступ награђени су у седмом минуту. Путинчанин је послао сјајан пас у празан простор између двојице штопера Радничког за Вујновића, који је побегао Аксентијевићу, изашао сам пред Ристића и рутински га савладао, за 1:0.

Раднички се након примљеног поготка ослободио притиска, а у 16. минуту је створио колосалну шансу коју није смео да пропусти. Аксентијевић је оштро центрирао са десног бока и пронашао Гаврића на супротној страни. Крилни нападач Нишлија је био сам на три метра од гола, имао је довољно времена да се намести за шут, али је несхватљиво лоше реаговао и тукао изнад пречке. Невероватан промашај!

Према неписаном фудбалском правилу, сурова казна стигла је после само 120 секунди. Суботић је несмотрено „продао“ лопту Стојчеву на својој половини, овај је покушао да проигра Вујновића, који је интелигентно прескочио лопту, а она је стигла до Путинчанина, који је био сам и у идеалној позицији. Уследио је прецизан шут са 15 метара и Вождовац је повео са 2:0.

Нишлије су још једном саме себе уништиле у 27. минуту. Леви бек Ћирковић је направио грубу грешку у опасној зони када је хтео да врати лопту свом голману. Предао ју је право у ноге Милосављевићу, избацио га у ситуацију један на један са Ристићем, а овај је био неумољив. Закуцао је лопту под пречку, за 3:0.

Два минута касније Боривоје Ристић је „скинуо“ зицер Вујновићу, а домаћи су до краја првог полувремена пропустили још неколико добрих прилика да до врха напуне мрежу грогираним играчима Радничког.

Тренер гостију Радослав Батак је на почетку другог полувремена променио формацију и заиграо са тројицом позади, Момчиловићем, Аксентијевићем и Марковићем. Покушај офанзивне игре Радничког без бекова није му донео ништа, али је Вождовцу отворио пуно простора по боковима, па је домаћи састав у 54. минуту имао још једну велику шансу. Стојчев је упутио центаршут са десне стране, а Пантовић је на другој стативи био замало непрецизан.

Оно што није урадио у 54. минуту, Пантовић јесте у 67. Поново је остао сам на десној страни, ушао је у казнени простор, „изломио“ је Аксентијевића, цимнуо у лево и перфектним ударцем погодио даљи угао, за 4:0.

Није се Вождовац задовољио са четири гола разлике, већ је кренуо по „сређивање“ гол-разлике након дебакла од Звезде (0:6) пре шест дана. И успео је у томе. Сјајни Стојчев је у 79. минуту послао прави пројектил са 25 метара и пропарао мрежу иза немоћног Ристића, за коначних 5:0.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Радослав Батак, Раднички:

Ово је шок. И видећемо после разговора са руководством клуба шта ћемо и како ћемо даље. Победа Вождовца је апсолутно заслужена. У свим сегментима су били бољи од нас. Ово је превисок пораз и морамо да направимо анализу где смо данас заказали. Ово је недопустиво.

Јован Дамјановић, Вождовац:

Ми смо против Црвене звезде научили велику лекцију. Данас сте видели Вождовац који игра озбиљан фудбал и то је оно што ме радује. Хтео бих да честитам мојим играчима на односу и карактеру. Показали су да им прошла утакмица није пољуљала самопоузадње, сјајно су реаговали на ту ситуацију и ово је игра коју ми желимо да презентујемо на нашим утакмицама.