Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Гаћиновић: У Нови Пазар по победу

Фудбалери Радничког у среду од 16 часова гостују Новом Пазару, у сусрету 22. кола Суперлиге Србије.

Нишки тим у овај меч улази као осмопласирани на табели са 31 освојеним бодом, док је Нови Пазар на 14. позицији са десет бодова мање.

У првом делу сезоне Раднички је савладао Нови Пазар на свом стадиону резултатом 2:1.

Дуел у Новом Пазару најавио је шеф стручног штаба Нишлија Владимир Гаћиновић.

Пред нама је тешка утакмица, а чека нас окршај са једном правом ратничком екипом. И њима и нама су бодови неопходни, а ми знамо где идемо и шта треба да урадимо како би дошли до циља. Мислим да смо у два претходна кола заслужили много  више од једног освојеног бода, али верујемо да ће нам се то вратити у наставку првенства. Добро смо се припремили за Нови Пазар, гледамо себе и верујемо да на „врућем“ терену можемо остварити победу. Противник је квалитетан, мој колега Радослав Батак је у првом делу сезоне водио Раднички и добро познаје наше играче, али без обзира на то, ми идемо тамо по бодове– рекао је Гаћиновић.

Тренер Радничког сматра да је друго полувреме из суботњег пораза од Црвене звезде (0:1) модел по којем његов тим треба да игра у сваком мечу.

Недостајао је само тај гол да ставимо печат на заиста добру игру у другом полувремену против Звезде. Ми смо прво полувреме просто преспавали, а један од разлога је то што су наши играчи одабрали лошу обућу за терен који је био потпуно залеђен. Касније смо били на нивоу који желимо, али нажалост нисмо адекватно награђени за уложени труд. Не треба више да се окрећемо ка тој утакмици. Извукли смо и позитивне и негативне поуке и оне су нам биле значајне у припреми овог сусрета у Новом Пазару. Мораћемо да 90 минута будемо на нивоу другог полувремена са Звездом, да будемо смиренији у завршници и то је једини начин да дођемо до успеха– истакао је Гаћиновић.

Раднички и на овој утакмици неће бити комплетан.

Враћа нам се Ненад Гаврић после одрађене суспензије због жутих картона, али ће изостати повређени штопер Жарко Марковић и везиста Александар Ковачевић. Ради се о веома битним фудбалерима за нашу игру, али кога нема без њега се може и мора. Сви остали су спремни и конкуришу за прву поставу– завршио је Гаћиновић.