Radnički – Napredak 4:2

Fudbaleri Radničkog pobedili su Napredak na svom terenu sa 4:2, u drugom kolu Linglong Superlige Srbije.

Na Čairu je odigran meč sa publikom nakon nešto više od godinu dana, a viđen veoma dobar i dinamičan duel, u kojem je domaći tim zasluženo slavio.

Gosti već nakon minut i po igre šokirali Nišlije i poveli pogotkom Kočića. Golu je prethodio niz kikseva domaćih fudbalera. Posle kornera domaćih u 1.minutu i intervencije gostujućeg golmana Vasiljevića lopta je došla do Sprema, koji je sa leve strane iz prve poslao loptu na polovinu Radničkog, gde je u skoku kiksirao na tridesetak metara od svoga gola najpre Ćirković, a potom, kada je lopta došla do Mlađana Stevanovića i golman Kahriman.Stevanović se odlično snašao i pronašao potpuno samog Kočića, koji je sa petnaestak metara zatresao praznu mrežu, za 0:1.

Prerano primljeni gol nije, međutim, zbunio domaću ekipu, čiji su igrači silovito krenuli u napade i izjednačili već u 13. minutu. Bila je to odlična akcija po desnoj strani terena. Japanski internacionalac Mićibući je centaršutem tražio Škrbića, a nakon njegovog skoka  lopta je odletela na drugu stranu golmanskog prostora gde ju je smireno sačekao mladi Stefan Mitrović i silovitim udarcem zakucao u mrežu, za 1:1.

Potom su usledili napadi Kruševljana, a u 19.minutu kolosalnu priliku propustio je Kočić, čiji je zicer sa svega nekoliko metara “skinuo” golman Kahriman, fantastičnom odbranom.

Nastavili su gosti sa napadima, Radnički je previše grešio, a Napredak je uspeo da ponovo dođe do vođstva u 32. minutu i to iz penala.  Jedanaesterac je dosuđen pošto je nakon šuta Saše Marjanovića u 29. minutu sa ivice kaznenog prostora, lopta pred golom Radničkog pogodila u ruku kapitena Radničkog Nikolu Stevanovića  Posle kraće konsultacije sa „VAR sobom“ i potvrde penala, Marjanović bio je siguran izvođač i savladao je Kahrimana, za 1:2.

Do kraja prvog poluvremena domaći fudbaleri pokušavali su da probiju bedem pred golom Napretka, ali nisu uspeli i vođstvom gostiju otišlo se na odmor.

Na startu drugog poluvremena trener Radničkog Aleksandar Stanković je promenio formaciju, uveo je Bjeličića umesto povređenog Aksentijevića i zaigrao sa trojicom pozadi, što je dalo rezultat, pa je domaći tim načinio veliki preokret. Veoma važni bili su i ulasci Pejovića u 53. minutu i Vanje Ilića u 69. Prvi je stabilizovao ekipu na sredini terena, a drugi doneo puno kreacije.

Krenuo je Radnički silovito i ponovo izjednačio u 56. minutu. Pejović je odlično centrirao iz slobodnog udarca, a Vujadinović bio najbolji u skoku i pogodio glavom, za 2:2.

Samo šest minuta kasnije Radnički je prvi put na meču došao u vođstvo. U seriji napada domaćih izveden je korner, lopta je izbačena iz kaznenog prostora Napretka, gde  je sačekao Mitrović i odlično šutirao. Golman gostiju Vasiljević uspeo je da odbrani njegov udarac i odbije loptu prema sredini kaznenog prostora, ali ju je “pokupio” Miljan Škrbić i postigao gol, za 3:2.

Preporođeni Radnički je nastavio u istom ritmu i u finišu je uspeo da dotuče rivala četvrtim pogotkom. Bila je to sjajna akcija igrača sa klupe. Vanja Ilić je lucidnim potezom poslao loptu u prazan prostor,  u koji je, u svom stilu, utrčao Filip Kasalica, bio brži od gostujućih čuvara i lepim udarcem poslao loptu u mrežu, za konačnih 4:2 u 76.minutu.

Radnički nakon dva kola ima četiri osvojena boda, dok je Napredak ostao na tri boda.

RADNIČKI – NAPREDAK 4:2 (1:2)

Niš, 24. jula. Stadion  Čair. Sudija:Milan Mitić. Žuti kartoni: N.Stevanović, Škrbić, Vukadinović (Radnički). Strelci: 0:1 Kočić  2.- 1:1 Mitrović 13.- 1:2 Marjanović (iz jedanaesterca)  32.- 2:2 Vujadinović 56.- 3:2 Škrbić 62.- 4:2 Kasalica 76.

RADNIČKI: Kahriman, Aksentijević (od 46.Bjeličić), Stevanović, Vujadinović, Ćirković (od 52.Kasalica),  Kovačević (od 52.Pejović), Duronjić, Mićibući (od 70. Ilić) Mitrović, Vukadinović, Škrbić (od 85.Đurić).

NAPREDAK: Vasiljević, Marinković, Kočić (od 67.Ćuković), Dabić, Tomić, Spremo, Stevanović, Marjanović, Krstić (od 67.Milošev), Jovanović  (od 86.Kotlajić), Bačanin.