Нови Пазар – Раднички 2:1

Раднички је  у деветом колу Линглонг Суперлиге Србије поражен на гостовању од Новог Пазара са 2:1.

Повели су гости голом Шкрбића из пенала у 18. минуту, а преокрет домаћима донели су Ратковић у 36. и Аганспахић у 78. минуту.

Меч у Новом Пазару имао је два потпуно различита полувремена. У првом је Раднички у потпуности контолисао ситуацију, али није успео да овај део игре реши у своју корист. У другом је нишка екипа остала без игре, а Пазарци су знали то да казне и забележе другу победу у сезони.

Раднички је од самог старта успоставио теренску иницијативу, деловао је доста боље од домаћина и повео је у 18. минуту. У 17. минуту је Пејовић са центра послао дугачак пас ка десној страни за Томића. Бивши фудбалер Новог Пазара је одлично примио лопту у казненом простору, преварио Аднана Исламовића, а овај га је срушио жестоким стартом. Судија Јовановић је одмах показао на белу тачку, а прецизан са 11 метара био је Миљан Шкрбић, који је постигао свој пети гол у првенству, за 0:1.

Могао је гостујући тим да до 30. минута реши питање победника, али његови фудбалери нису били консентрисани у завршници напада. Митровић је у 20. минуту био у сјајном соло-продору, све је урадио како треба, до шута. Тукао је право у голмана Вујанца из изгледне позиције са 16 метара.

Седам минута касније је млади Митровић послао перфектан пас у празан простор за Шкрбића, нападач Радничког је изашао сам пред Вујанца, који је успео да му окроти ударац са седам метара.

Нови Пазар је до изједначења стигао право ниоткуда, из своје прве нападачке акције на утакмици. Голу је кумовала веома лоша реакција везног реда и задње линије Нишлија. Максимовић је прелако и потпуно неометан повукао лопту са центра ка опасној зони, отворило му се доста простора, а он је послао леп пас на леву страну ка Сеаду Исламовићу, који је долазио у пуном трку. Исламовић је из прве упутио оштар центаршут ка врху петерца, а тамо је утрчао Ратковић и дошао до лопте поред петорице играча Радничког. Уследила је рутинска егзекуција ногом, за 1:1.

У другом полувремену Раднички није био на нивоу. Није се прославио ни домаћин, али је био конкретнији. Покушавали су и једни и други да дугим лоптама дођу до неке шансе, али се ништа озбиљније није дешавало до 78. минута, када је Нови Пазар постигао победоносни погодак.

Нападач Аганспахић је примио један дугачак пас на 30 метара од гола и леђима окренут од истог. Приликом самог пријема је „отресао“ Бјеличића, а онда се у стуштио ка шеснаестерцу. У пуном трку је избегао клизећи старт Станковића и силовитим ударцем са десетак метара закуцао лопту у мрежу, за коначних 2:1.

У финишу није било узбуђења.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Радомир Коковић, ФК Раднички:

План наше игре је функционисао током већег дела првог полувремена. Дали смо гол на време и после тога смо контролисали дешавања на терену. Имали смо две добре ситуације, али нисмо могли до гола. Они су изједначили после трећег преласка центра у првом делу меча. То је био јако јефтин гол који смо примили. У наставку је моја екипа пала. Ја сам покушао да неким изменама унесем енергију, али то није дало резултат. Мораћемо много да радимо како нам се овакве ствари не би дешавале.

Кенан Колашинац, Нови Пазар:

Много тешка утакмица. Ми се нисмо снашли у првом полувремену и имали смо среће. Доста смо лутали и нисмо могли да дођемо до игре. Гол за 1:1 нам је дао крила. У наставку сам свесно ушао у ризик, наредио сам јуриш на три бода и срећан сам што смо успели. Били смо бољи у другом полувремену и мислим да смо заслужено победили.

НОВИ ПАЗАР – РАДНИЧКИ НИШ 2:1 (1:1)

Нови Пазар, 17. септембра. Судија: Срђан Јовановић. Стрелци: 0:1 Шкрбић 18. из пенала.- 1:1 Ратковић 36.- 2:1 Аганспахић 78. Жути картони: Ратковић, Павишић, Зимоњић, Димић (Нови Пазар), Аксентијевић (Раднички).

НОВИ ПАЗАР: Вујанац, Влајковић, Којичић, С. Исламовић, Ратковић  (од 67. Џамалатдинов), А. Исламовић  (од 80. Чечарић), Зимоњић, Аганспахић (од 88. Калезић), Павишић, Лончар, Максимовић.

РАДНИЧКИ: Кахриман, Стевановић, Бјеличић, Аксентијевић, Станковић , Пејовић, Мићибући, Арсић (од 80. Павлов), Митровић (од 61. Ристић), Томић (од 61. Вукадиновић), Шкрбић.