Раднички – Мачва 1:0

Тешко, али заслужено. Раднички је голом Којића у 37. минуту савладао Мачву са 1:0 и остварио циљ који је поставио када је објављен распоред за нову сезону, да након четири одиграна кола има минимум девет бодова на свом конту.

Утакмица на Чаиру играла се по јакој киши, а Раднички је у првом полувремену био доминантан. Прву шансу домаћи су имали већ у шестом минуту, када је Којић са десне стране оштро центрирао ка Петровићу, а овај закаснио за делић секунде да лопту спроведе у мрежу.

Наставио је нишки тим да притиска Шапчане. Покушавали су Митровић, Пантелић и Гаврић са дистанце, а погодак је постигнут у 37. минуту. Аксентијевић и Стоиљковић су одиграли дупли пас на десној страни терена, уследио је одличан центаршут десног бека Радничког ка петерцу, где се искусни и лукави центарфор Немања Којић сјајно снашао и успео да поред чувара додирне лопту врхом стопала. Довољно да је пошаље у мрежу, за 1:0.

Мало је недостајало да Раднички реши овај меч само два минута касније. Митровић је најпре преварио Мијаиловића на левој страни и упутио оштар пас на другу стативу за Стоиљковића, испред којег је у последњем тренутку фудбалер Мачве Марковић пожртвованом интервенцијом спречио сигуран гол.

Мачва се отворила у другом полувремену и овај период игре био је изузетно занимљив и динамичан, иако није било голова.

Гости су у 49. минуту пропустили две колосалне прилике за изједначење. Најпре је Божић главом лобовао голмана Ристића и погодио пречку, а онда се лопта чудно одбила и пала на осам метара од гола право на ногу Дабићу, који је био у пуном трку. Уместо да је само пласира у небрањену мрежу, Дабић се одлучио на катастрофално решење. Тукао је из све снаге и послао лопту високо изнад пречке.

До краја меча су оба тима безуспешно покушавала да дођу до поготка, а опаснији је био Раднички. Два пута је претио Гаврић из слободног ударца, а велику шансу имао је Суботић у самом финишу, када је лоше примио лопту у идеалној ситуацији на пет метара од противничког  гола.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Радослав Батак, Раднички:

– Захваљујем се колеги Аничићу на уводу у овај меч, када је рекао да је Раднички квалитетан тим. Ми смо то данас показали и на терену. Били смо доминантни у првом полувремену, нису нам ниједном шутнули на гол. Они су у другом полувремену имали посед, али смо им неколико пута узимали лопту на њиховој половини и пропустили добре шансе да забележимо доста убедљивији тријумф. Била је ово јако тешка утакмица и то смо и очекивали. Мачви у наставку сезоне желим све најбоље, а ми смо сада на правом путу и не смемо да испустимо овај ритам и хомогеност коју имамо у екипи. Верујем да ћемо наставити серију добрих резултат.

Драган Аничић, Мачва:

-Честитам Радничком на победи. Могу да будем задовољан са много ствари, осим са резултатом. Имали смо ритам, у већем делу меча смо диктирали темпо, имали смо шансе, али нисмо успели. Имамо проблем са реализацијом и просто не умемо да дођемо до поготка. Против јаких екипа као што је Раднички једноставно морате користити указане прилике, а ми то данас нисмо урадили и зато смо изгубили. Имали смо добре сегменте током овог меча и надам се да ћемо у наставку сезоне доћи и до жељених резултата.