Писмо:  [rstr_selector type=“inline“ cyr_caption=“Ћир.“ lat_caption=“Lat.“ ]

Језик:

Јавор – Раднички 1:0

Фудбалери Радничког поражени су од Јавора у гостима са 1:0, у сусрету 13. кола Суперлиге Србије.

Меч у Ивањици био је буран. Трајао је 101 минут, решен је голом Пишчевића у 92. минуту, домаћин средином другог полувремена није искористио пенал, а Раднички је 93 минута играо са десеторицом.

Ток овог сусрета одређен је у осмом минуту, када је штопер Радничког Жарко Марковић оштро стартовао над Звекановом и повредио га. Звеканов је морао да напусти игру, а судија Срђан Јовановић је Марковићу показао директан црвени картон.

Од тог тренутка Јавор је логично загосподарио тереном, али се Раднички добро и организовано бранио, па су претње по његов гол стизале искључиво после прекида. Колосалну шансу Ивањичани су имали у 35. минуту, када је главом тукао Оташевић, а голман Ристић сјајно интервенисао и спречио сигуран погодак. Десет минута касније, главом је покушао и Јевтић, а лопта је отишла замало поред гола.

У истом ритму наставило се у другом полувремену. Боривоје Ристић је у 49. минуту скинуо још један зицер. Главом је са четири метра покушао Шћепановић, а Ристић је бравурозно одбранио. У 60. минуту Раднички је имао среће. Јевремовић је центрирао, а Павишић захватио лопту главом и погодио стативу.

Девет минута касније Јавор је добио пенал. Ђуричковић је у гужви оборио Шћепановића у свом казненом простору, а судија Јовановић је показао на белу тачку. Једанаестерац је извео Луковић, а маестрални Ристић га је „прочитао“ и одбранио.

Након овог пенала представници два клуба вербално су се сукобили у свечаној ложи, па је иста морала да се испразни по налогу главног судије, након паузе од осам минута.

Нишки тим је одолевао до самог финиша, али није успео да издржи до краја. Играо се 92. минут када је домаћи тим по ко зна који пут покушао да запрети из прекида. Дарко Лазић је главом, на кратко, отклонио опасност, али је лопта коју је он избацио пала право на ногу Пишчевићу, који је изузетно прецизним ударцем са 18 метара савладао Ристића и донео Јавору три бода.