Раднички – Војводина 0:1

Фудбалери Радничког поражени су од Војводине са 1:0, у сусрету 16. кола Суперлиге Србије. Гол одлуке на стадиону Чаир постигао је Вукадиновић у 14. минуту.

РЕЧ ТРЕНЕРА:

Владимир Гаћиновић, Раднички:

Све што Ненад Лалатовић мисли о мени и ја мислим о њему. Он је просто гарант за успех, где год да ради.  Ја сам и у најави меча рекао да су главна снага Војводине тренер Лалатовић и фудбалер Дринчић, што се и сада показало. Мислим да Војводина данас не би победила да Лалатовић није био на клупи. Честитам и мојим момцима на труду. Војводина је имала доминацију у првих 25 минута и успела је то да крунише голом. Имали смо проблема са њиоховим крилним играчима. У другом полувремену смо били добри, али нисмо успели. Ја не тражим алиби. Овде сам тек три дана, али  преузимам одговорност за овај резултат. Ја сам данас могао да седим у ложи и екипу преузмем сутра, али  сам осећао потребу да треба да будем уз моје играче поред аут-линије. Поносан сам како смо одиграли друго полувреме. Ми можемо пуно да напредујемо, има ствари које шкрипе, али ту смо да све недостатке исправимо у што краћем року. Већ од вечерас се окрећемо Раду и очекујем да на том мечу кренемо узлазном линијом.

Ненад Лалатовић, Војводина:

Прво морам да кажем да сам веома срећан што сам данас овде на Чаиру видео мени јако драге људе, са којима сам заједно пре две године правио историјске резултате. Били смо вицешампиони државе, обарали рекорде и за годину дана доживели само два пораза. Сјајно време сам провео у Радничком. Што се тиче меча, желео бих да кажем да се одмах види да је Раднички почео да игра много боље од како га је преузео мој колега Гаћиновић, који је један од најбољих тренера у нашој лиги. То одговорно тврдим. Мислим да смо данас били агресивни, као и Раднички. Оба тима су желела победу. Били смо тврди и одговорни. Требало је да утакмицу решимо у првом полувремену. Дали смо гол из лепе акције, а после је Зукић имао колосалну шансу за 2:0 и није је искористио. Не замерам му, има 18 година и верујем у њега. У другом полувремену смо победу довели у питање. Ја сам рекао играчима на паузи да ћемо имати пуно простора, јер ће Радничкида крене на све или ништа, што се и десило. Раднички је добар тим, било је јако тешко одбранити се, али смо добро стајали у блоку. Они су имали иницијативу, али им је фалио завршни пас. И опет смо и у овом делу могли све да решимо, али је Бојић са пар метара погодио стативу. На крају смо презадовољни са ова три бода, која нас држе на високој трећој позицји. Поносан сам на своје играче. У тешкој смо ситуацији као клуб. Погледајте нашу ложу, било је само троје људи, а дозвољено је десет. Тражим подршку. Ако већ дугујете плате и премије за освајање Купа и излазак у Европу, дајте нам макар подршку. Позивам људе који воде Војводину да дођу на наше утакмице и макар бодре ове момке. Ја ћу ово причати на свакој конференцији, све док моји играчи не добију новац који су зарадили. Играчи су ми разочарани. Позивам Град Нови Сад да се укључи. Радовали су се када смо освојили Куп, а сада нигде нема никога. Позивам их да покажу како се воли Војводина. У клубу постоји једно 100 људи који не примају плате већ два месеца. Ми смо изгинули за овај клуб и ови момци нису заслужили такав однос. Седите људи, договорите се и извуците овај клуб. Угледајте се на Мађаре и погледајте како они раде. Урадите нешто и дајте мојим играчима оношто им припада. Ја ћу се до краја борити за њих.