Смедерево – Раднички 1:2

Фудбалери Радничког пласирали су се у осмину финала Купа Србије, пошто су као гости савладали Смедерево са 2:1.

Нишлије су водиле 2:0 головима Тодора Петровића у 17. и Александра ковачевића у 40. минуту,  а домаћи састав је ублажио пораз у 84. минуту.

Раднички је оба поготка постигао после жестоког пресинга на противничкој половини и одузетих лопти у опасној зони. Петровић је голмана Смедерева матирао ударцем са 15 метара, а Ковачевић је одлично реговао на повратну лопту Гаврића и погодио са 7-8 метара.

Помоћни тренер Радничког Зумбул Махалбашић био је задовољан након меча.

-Циљ је био да прођемо у наредну фазу и ми смо га остварили. Играли смо на изузетно лошем терену и то смо платили повредама Бјеличића и Марковића. Оно што је добро је да смо све време били  агресивни и у јаком пресингу, а такав приступ нам је омогућио да на време постигнемо голове и мирно приведемо овај меч крају. Одлучили смо да неколико играча одморимо пред меч у понедељак против Партизана, а ја се само надам да ова двојица немају теже повреде и да ће нам бити на располагању за ту утакмицу- рекао је Махалбашић.